MND

Refresh pro dodavatele energií

Co vás první napadne, když se řekne „dodavatel plynu”? Nám se v hlavě vybaví termíny jako spolehlivost, kvalita a vrtné ložisko. Díky spolupráci se společností MND a.s., Moravské naftové doly jsme objevili i další stránku zdánlivě jednoduchého tématu „zemní plyn”.

MND je největší českou těžební společností ropy a plynu. Dodává zemní plyn napřímo koncovým zákazníkům — nepotřebují tedy žádné prostředníky a dokážou nabídnout nižší cenu energií. Jako jediní na českém trhu navíc umožňují vyřešit všechny potřebné náležitosti spojené s přechodem od jiného dodavatele online. Od stolu. Bez nutnosti chodit na pobočku nebo čekat na infolince.

2019—2020

On-line podpis smlouvy s MND

Zdigitalizovali jsme podpis smlouvy na dodávku energií. Smlouvu mohou nově klienti podepsat stejně jako při převzetí zásilky od kurýra. To znamená prstem na telefonu nebo pohybem myši po obrazovce.

Ušetřili jsme náklady na kurýry a zplodiny z jejich vozidel. Přechod k MND je zase o kousek pohodlnější a rychlejší.

On-line předání dokumentů

Chcete-li přejít k MND, už nemusíte chodit na pobočku nebo posílat dokumenty poštou či e-mailem. Smlouvu podepíšete on-line a dokumenty vyfotíte telefonem nebo připojíte do formuláře a odešlete do MND. Lehčí už to být nemůže.

Zvyšování výkonnosti webových stránek (optimalizace konverzních tras)

V rámci projektu zvyšování výkonnosti stránek realizujeme A/B testy různých částí webu a sledujeme vliv změn na obchodní výkonnost.

Každou změnu testujeme proti původní verzi stránek. Výsledek změříme a vyhodnotíme, nakolik byl přínosný. Konkrétní úpravou se zvýšil počet nových zákazníků o 20 %.

verze Avsverze B

2016—2017

Nové MND vždy po ruce

Prvním společným projektem s MND byl obsáhlý facelift webových stránek mnd.cz, na kterém jsme začali pracovat v roce 2016. Hned od začátku jsme s klientem nastavili jasné cíle a očekávání. Následně jsme určili klíčové výkonnostní ukazatele (tzv. KPI), podle kterých objektivně vyhodnotíme výsledky naší práce.

Hlavním cílem bylo zlepšit konverzní poměr (zvýšit procento uživatelů, kteří dokončí žádost o přechod k MND) nejen na stolním počítači, ale i na mobilních zařízeních. Víme, že v současné době je základem každého dobrého webu schopnost přizpůsobit svůj obsah různým zařízením. Dnes již vyřídíte proces přechodu k MND z pohodlí svého gauče na svém tabletu nebo na mobilu při jízdě v tramvaji — prostě kdekoliv.

Prezentace MND pod kontrolou

Spolu s redesignem je dobré se zamyslet nad technickou infrastrukturou a možnostmi, které přinášejí nové technologie. Vycházeli jsme z předchozího monolitického řešení, které spojuje webové stránky a procesy probíhající na pozadí. Navrhli jsme novou architekturu, která funkční a prezentační část webu zcela odděluje. Tato jednoduchá úprava přinesla rychlejší, lexibilnější administraci webu a také přehlednější vymezení rolí při správě prezentace společnosti MND.

Spolupráce s klientem

Při přípravě a vývoji nového webu bylo důležitá zpětná vazba od klienta. Tu jsme získávali díky krátkým iteracím, při kterých mohl klient na testovací verzi sledovat probíhající změny a nové úpravy.

Využili jsme automatické vystavování vývojové verze napojené na kontrolu kvality kódu, spolu s testy přes Gitlab CI. Tato konfigurace byla výhodná pro obě strany — i naši testeři měli k dispozici aktuální testovací prostředí.

Jednodušší cesta pro zákazníky

Cenová nabídka pro každého na míru? Je to snadné — stačí zadat základní údaje o spotřebě a místě odběru energií. V interaktivním ceníku zákazníka čeká i přehledný rozpad jednotlivých položek, ze kterých se skládá výsledná cena. Poté jednoduše pokračuje k vyřízení přechodu k MND skrze online formulář. To vše jednoduše, bez návštěvy pobočky nebo hovoru s operátorem.

  • On-line kalkulačka
  • Nabídka
  • Interaktivní ceník
  • On-line vyřízení

MND přehledně napříč prodejními kanály

Redesign postupně přerostl samotný web mnd.cz. V rámci sjednocení všech materiálů jsme sladili také vzhled cenových nabídek, které společnost MND využívá napříč všemi prodejními kanály: webové stránky, zákaznická centra i call centrum. Vše na sebe teď přirozeně navazuje a zákazník MND dostane vždy nejlepší servis.

Každý zákazník je jiný

Připravili jsme marketingové kampaně, které cílí na zákazníky podle toho co by je mohlo nejvíce zajímat.

Zvýšili jsme konverzní míru on-line přechodu k MND

+

52

%

V meziročním srovnání se nám podařilo zvýšit o 52 % konverzní míru dokončení on-line přechodu zákazníků k MND.

+

185

%

Díky responzivnímu webu v mobilních zařízeních dokonce o 185 %.

Zkuste také výhodného a přátelského dodavatele energií. https://mnd.cz/