IsThereAnyDeal

Nový design pod drobnohledem hráčské komunity

IsThereAnyDeal.com je portál s globálním zásahem, který se zabývá srovnáváním cen počítačových her na desítkách online obchodů. Obsahuje pokročilé funkce od filtrování přes tvorbu vlastního „Wishlistu“ až po vytváření seznamů her, které už uživatel má ve své herní sbírce.

Nejvíce hráčů na web přichází ze Severní Ameriky a Kanady, následují země západní Evropy, Jižní Korea a Čína.

Zpětná vazba přímo od hráčů

S tímto projektem jsme se mohli vrátit do mladších let, kdy počítačové hry vyplňovaly většinu našeho volného času. Inspiraci pro nový webový styl jsme čerpali ze starších 8-bitových her, klasik jako Doom či Half-Life, ale i nejnovějších herních pecek. Vše jsme skloubili do elegantního a zároveň osobitého designu, který je srozumitelný nejen pro hráčskou komunitu.

Klient přišel se zdánlivě jednoduchým zadáním: zachovat všechny pokročilé funkce, zároveň dát webu moderní vzhled a zpříjemnit uživatelskou zkušenost.

Rozhodli jsme se, že půjdeme cestou rychlého prototypování a vývoje alfa verze, která nechá uživatele ochutnat nový koncept. Sběr zpětné vazby probíhal prostřednictvím komunitního fóra na platformě Discrod. Vývoj začal novým seznamem a filtrem nabídek „Dealů“, až poté jsme navrhli stránku s konkrétní hrou.

Originální logotyp a hravé ilustrace

Klient si přál, abychom navrhli snadno zapamatovatelné logo, díky kterému bude portál IsThereAnyDeal okamžitě rozpoznatelný. Vybavujete si z her symbol raketky? Spojili jsme ho s cenovkou a vytvořili jednoduchý logotyp. Logem naše práce neskončila. Přidali jsme unikátní animace a ilustrace, v jejichž centru je samozřejmě raketka. Ta jednou startuje, podruhé obíhá planetku a nebo se při nezdařilém přistání zapíchne špičkou do země.

Přehled „Dealů” je srdcem celého webu

IsThereAnyDeal přímo v přehledu nabídek srovnává ceny a výši aktuální slevy pro jednotlivé tituly. Zobrazují se zde i základní metadata jako jsou kategorie titulu nebo hodnocení.

01

pro náročné

Rovnou z výpisu je možné vložit hru do wishlistu, srovnat nejlepší nabídky nebo použít pokročilou filtraci.

03

široký výběr

Na portálu IsThereAnyDeal jsou desítky tisíc her. Najdete tu jak špičkové tituly od velkých herních studií, tak i malé indie hry od nezávislých vývojářů.

02

variabilní filtry

Vzhledem k velkém počtu herních titulů jsme si dali velmi záležet na filtrování. Můžete tak snadno vyhledat hru, která bude přesně vyhovovat vašemu hráčskému apetitu.

04

lepší přehled

Zorientovat se v nepřeberném množství různých her bývá komplikované i pro zkušené hráče. Kategorizovali jsme proto, co se dalo, abychom výběr usnadnili.

Advanced gaming

Waitlist

notifications

Collections

game Editing

Zpřehlednili jsme žebříčky i detail hry

Kromě výpisu her dle uživatelských preferencí umožňuje web sledovat aktuální žebříčky „Charts“. Lze tak vyfiltrovat nejpopulárnější hry za určité období, jejich nejlepší cenu a nebo omezit žebříček dle vlastního herního vkusu.

Server monitoruje speciální akce a výhodné balíčky her „Bundles and specials“. Díky tomu hned vidíte, kolik ušetříte, pokud si hry nebudete kupovat jednotlivě, ale pořídíte si rovnou celý balíček. V balíčcích je vyznačeno, které hry jste si do své herní sbírky už v minulosti zakoupili.

Vedle informací o cenách a jejich historickém vývoji obsahuje stránka „Game detail“ herní videa, screenshoty, záznamy z platformy Twitch nebo mix hodnocení z různých zdrojů. V neposlední řadě doporučuje podobné hry.

Stovky funkcí na malé mobilní obrazovce

I pro hráčskou komunitu je samozřejmostí přehledná mobilní verze. Optimalizovali jsme web pro použití na mobilních zařízeních, aniž bychom přišli o důležité a pokročilé funkce, které nabízí portál IsThereAnyDeal v desktopové verzi.

Podrobný UI Kit šetří čas

Vyšli jsme vstříc možnostem klienta a došli jsme ke shodě, že navrhovat každou stránku u takto rozsáhlého portálu by bylo nákladné a také zbytečné. Připravili jsme proto jen typické stránky, na jejichž základě jsme průběžně budovali knihovnu znovu použitelných komponent s přesně definovanými pravidly.

To nám přineslo nejen časovou úsporu, ale hlavně kontrolu nad celkovým vizuálním stylem použitým napříč celým webem.

UI ELEMENTY

KOMPONENTY

barevnost

typografie

ikony

S pečlivě navrženou knihovnou můžeme my i klient jednoduše skládat nové části webu skoro tak, jako bychom hráli Tetris. Máte chuť se trochu odreagovat? Pak vás zveme na IsThereAnyDeal.com a věříme, že i vy ulovíte parádní hru se zajímavou slevou.